Projekt ,, Zgrane Rodzeństwo” to cykl autorskich warsztatów przeznaczonych dla rodzeństw, w szczególności tych, które miewają trudności w komunikacji, tworzeniu więzi opartej na szacunku, nadmiernej rywalizacji oraz borykających się z częstymi konfliktami. Rozwiązywanie trudności na poziomie rodzeństwa, powinno odbywać się w obecności zainteresowanych, zazwyczaj bez udziału rodzica, dlatego ważne jest wyposażanie dzieci we właściwe narzędzia ułatwiające żegnanie nieporozumień i wypracowywanie wartościowych rozwiązań codziennych problemów. Konflikt w rodzinie jest częstym gościem, który nierzadko wchodzi bez pukania, moszcząc się dłużej na fotelu, lub zaglądając na chwilę. Umiejętność zaopiekowania się nim służy wszystkim domownikom, szczególnie dzieciom, które idąc dalej w świat będą miały poczucie wzajemnego wsparcia i trwałej relacji opartej na szacunku oraz troski o drugiego, tak bliskiego sobie człowieka.

Zachęcamy do udziału wszystkie rodzeństwa, które chciałyby poszerzyć umiejętności komunikacji, wyrażania uczuć i potrzeb, kształtowania odpowiedzialności i troski za drugiego człowieka. To wspólny czas, dzięki któremu dzieci dowiadują się, że brat lub siostra mogą okazać się najlepszym przyjacielem.

Posiadamy 3 możliwości uczestnictwa w warsztacie:

Warsztat indywidualny dla jednego rodzeństwa

Warsztat 3 – godzinny dla grupy max. 12 os. w wieku 7-12 lat

Warsztat 90 min. ( cykl 5 spotkań) dla grupy max. 12 os. w dwóch grupach wiekowych 7-11 lat i 10 -14 lat.

Podczas zajęć m. in.:

  • Wykorzystujemy gry, ćwiczenia i zabawy integrujące oraz ukazujące pozytywne cechy rodzeństwa.

  • Uczymy się wyrażania potrzeb z empatią i szacunkiem do drugiej osoby.

  • Poszukujemy sposobów rozwiązywania codziennych konfliktów.

  • Dowiadujemy się czym jest relacja, jak ją tworzyć i naprawiać.

  • Marzymy, poszukujemy wdzięczności i dopatrujemy się wspólnego celu.

Rodzice otrzymują dodatkowo wskazówki i specjalnie opracowane materiały edukacyjne, które będą wspierały proces wychowawczy i umacniały wartości przekazywane na zajęciach w warunkach domowych.

 

Konflikty w rodzinie są ważne i nieuniknione. 🙂 Jednak ważniejsza jest umiejętność ich żegnania z pełną uważnością na drugiego człowieka i ze szczerą empatią jaką ta uważność niesie. 🫶

W celu zapisania dzieci na warsztaty, konieczny jest telefoniczny kontakt z prowadzącym oraz wypełnienie i przesłanie Formularza zgłoszeniowego.

Prowadząca: mgr Ewelina Zielenkiewicz
Cennik